Atrakcje

Castle Party w Bolkowie

Organizowana co roku impreza muzyczna przyciąga rzesze fanów z całej Europy. Przez cztery dni cała okolica zmienia się w królestwo gotyckiej muzyki. Zamek w Bolkowie oddalony jest o niespełna 20 kilometrów od Jawora. Dzięki temu, nocując w naszych pokojach gościnnych, bez problemu można wybrać się tam samochodem lub komunikacją międzymiastową. Najbliższy przystanek autobusowy i kolejka znajdują się w odległości jednego kilometra od naszego ośrodka wypoczynkowego.


Kościół Pokoju w Jaworze

Miejsce dobrze znane na mapie Jawora. Zabytkowy kościół został tu wybudowany w 1648 roku. Ma duże znaczenie historyczne, gdyż jego budowa była zwieńczeniem wojny trzydziestoletniej. Nazwa kościoła pochodzi od pokoju westfalskiego zawartego właśnie na tych ziemiach, należących dziś do Jawora.

Obiekt przyciąga turystów z całej Polski, gdyż jest jednym z niewielu budynków o tak monumentalnym wyglądzie, zbudowanych z drewna, o barokowym wystroju wnętrza. Z tego względu kościół zajął swoje miejsce na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.


Święto Chleba i Piernika w Jaworze

Wydarzenie dla wszystkich miłośników kulinariów i tradycyjnych wypieków. Odbywa się w sierpniu na Rynku w Jaworze. Przez trzy dni mieszkańcy oraz przyjezdni mogą kosztować pysznych wypieków od piekarzy i cukierników z całego regionu. Na uroczystym otwarciu targu pojawia się sam burmistrz miasta. W trakcie kolejnych dni odbywają się różne wydarzenia muzyczne i rozrywkowe. W ofercie wystawców znaleźć można tradycyjne wypieki oraz wyroby bezglutenowe, bezcukrowe, wyprodukowane z ekologicznych i lokalnych produktów. Jest to niezwykła gratka nie tylko dla smakoszy, ale też turystów zainteresowanych historią i kulturą tego miasta.

Kolejny powód, by zabawić w Jaworze dłużej – i skorzystać z naszych noclegów!


Zamek Piastowski w Jaworze

Ten eklektyczny budynek to pozostałość po rodzie piastowskim. Zamek rozpoczęto budować w XII wieku, poddając go licznym przebudowom i rozbudowom. Obecnie cały kompleks zajmuje powierzchnię ponad sześciu tysięcy metrów kwadratowych i nie przypomina pierwotnej, średniowiecznej budowli. Przez pewien okres czasu zamek był używany jako więzienie. Najstarszym elementem całej budowli jest wieża obronna. Warto zwiedzić zamek by poznać zawiłą historię Jawora i zobaczyć, jak zmieniał się przez minione stulecia.